Застава краси і здоров’я шкіри — щоденний догляд, який, всупереч поширеній думці, не забирає багато часу. Цілком достатньо, щоб кілька основних правил щоденного догляду за шкірою увійшли в звичку — і через якийсь час прості дії по очищенню, зволоженню, догляду за шкірою будуть вимагати зовсім невеликої кількості часу.

Етап перший: очищення шкіри

Щоденне очищення шкіри — основа основ: косметологи не даремно рекомендують не зловживати макіяжем і не забувати знімати залишки косметики перед сном — зняття макіяжу дозволить шкірі «дихати», чиста, а не прихована під шарами тонального крему і пудри шкіра швидше відновлюється під час сну. Щоденне очищення шкіри вимагає від жінки всього п’ять-десять вільних хвилин в день перед сном — достатньо просто зняти залишки макіяжу за допомогою спеціальних засобів для зняття косметики, а потім умитися з м’яким очищаючим засобом. Очищаючі засоби необхідно вибирати відповідно до типу шкіри — цілком логічно, що для сухої, чутливої шкіри і шкіри жирної необхідні абсолютно різні очищаючі засоби.

Етап другий: ексфоліацію

Один-два рази на тиждень необхідно глибоке очищення шкіри — ексфоліацію зі скрабом або м’яким хімічним пілінговий засобом, що дозволяє видалити шар відмерлих частинок шкіри. Ексфоліація не тільки прискорює природний механізм оновлення клітин шкіри, дозволяючи продовжити її молодість і красу, але і робить інші засоби по догляду за шкірою куди більш ефективними, видаляючи «бар’єр» з мертвих клітин, що утруднює проникнення активних інгредієнтів косметики в нижні шари шкіри. Скрабом і іншими отшелушивающими засобами можна зловживати — занадто часта ексфоліацію сухої, чутливої шкіри викличе роздратування, а постійне застосування скрабу для жирної шкіри спровокує підвищену активність сальних залоз, в результаті чого шкіра стане ще більш жирною.

Етап третій: зволоження шкіри

Найважливіший етап у догляді за шкірою — регулярне зволоження. Навіть жирна шкіра час від часу потребує додаткової вологи, яку забезпечують зволожуючі засоби — для такої шкіри необхідні спеціальні косметичні продукти на водній, а не на масляній основі, не забивають пори. А для сухої або чутливої шкіри постійне зволоження — найважливіший етап: така шкіра швидко позбавляється вологи, і тільки зволожуючий крем або лосьйон може компенсувати втрату необхідної для здоров’я шкіри вологи. Якщо глибоке очищення шкіри за допомогою скрабу чи інших засобів для ексфоліації потрібне лише одне, максимум два рази на тиждень, то зволожуючою косметикою необхідно користуватися щодня — наприклад, після вмивання.

Етап четвертий: догляд за шкірою навколо очей

Ніжна, тонка шкіра навколо очей потребує додаткового догляду — оскільки під шкірою в області навколо очей немає жирового прошарку, саме тут з’являються перші ознаки старіння шкіри, дрібні зморшки і лінії. Деякі креми для шкіри навколо очей містять особливі інгредієнти, які зміцнюють ніжну шкіру і запобігають появі ранніх зморшок — наприклад, ретиноїди.

Етап п’ятий: сонцезахисна косметика

Хоча дерматологи і косметологи в один голос твердять про користь сонцезахисної косметики, багато жінок до цих пір нехтують захистом шкіри від ультрафіолету і користуються сонцезахисними засобами тільки тоді, коли збираються на пляж. Насправді ж для захисту шкіри від ультрафіолету, стимулюючого руйнування клітин шкіри вільними радикалами і провокуючого раніше старіння шкіри, користуватися сонцезахисною косметикою необхідно постійно — навіть у похмурий день. Особливу увагу необхідно знову-таки звертати на шкіру навколо очей, де в першу чергу з’являються ознаки старіння шкіри. Щоб заощадити час і гроші на покупку особливої сонцезахисної косметики, можна придбати продукти універсального дії — наприклад, зволожуючий лосьйон, до складу якого входять активні інгредієнти, які захищають шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету.