Красиві, здорові і доглянуті нігті — невід’ємний атрибут вигляду сучасної жінки. Здорові нігті повинні бути гладкими і злегка рожевими, і іноді доводиться докласти чимало зусиль для збереження здоров’я і краси нігтів. Перш ніж обговорювати тонкощі догляду за нігтями, розглянемо будову нігтя. Зрештою, багато людей навіть не знають, що ніготь складається з декількох частин: нігтьової пластини, нігтьової складки (або шкірки), кутикули, нігтьової луночки і нігтьового ложа

Ногтевая пластина складається з напівпрозорих ороговілих клітин (кератину), має опуклу форму, з’єднана з нігтьових ложем і захищає м’яку тканину кінчика пальців, оберігаючи нігтьове ложе від механічних пошкоджень. Нігтьова пластина ззаду і з боків оточена нігтьовими складками, які являють собою валики затверділої шкіри. Кутикула — це та частина нігтьового валика, яка закриває частину підстави (кореня) нігтьової пластини. Нігтьова луночку знаходиться під самою тонкою частиною нігтьової пластинки і не повністю стиснута, тому набагато м’якше. Нігтьове ложе — це шкіра під нігтьової пластиною, щільно прилегла до нігтьової пластини і фіксує його на місці. За місяць ніготь виростає в середньо на три-чотири міліметри, а його повне оновлення відбувається протягом 100-150 днів.

При пошкодженні будь-якої частини нігтя (за винятком вільного краю, який не пов’язаний з нігтьових ложем тому може бути безболісно зрізано) підвищується ризик занесення інфекції, запалення і розвитку різних захворювань. Наприклад, пошкодження кутикули, нігтьової складки або нігтьового ложа може загрожувати інфекцією, поширенням бактерій і грибків, які можуть викликати бородавки і інші захворювання. І, оскільки повне оновлення нігтя займає від трьох до шести місяців, заживають пошкодження нігтів також дуже довго, іноді місяцями.

Правила догляду за нігтями

Догляд за нігтями не повинен перетворюватися на складний процес, що вимагає тимчасових і фінансових витрат. Щоб зберегти здоров’я і красу нігтів, досить приділяти їм трохи часу, але постійно. Ні для кого не секрет, що для догляду за нігтями необхідний манікюрний набір, в яких входять декілька пилянь, щипці-кусачки, ножиці з вигнутими кінцями, лопаточка з тупим краєм та ін Необхідно стежити за чистотою манікюрних інструментів і регулярно їх дезінфікувати спиртом або одеколоном . Ще один предмет, без якого неможливо уявити догляд за нігтями, — це зволожуючий засіб.

Зволоження

Нігті, як і шкіра, схильні до сухості, тому їм часто потрібно додаткове зволоження. Сухі нігті стають ламкими, на них з’являються тріщини і некрасиві смужки. Щоб нігті залишалися зволоженими і гладкими навіть у суху погоду, нанесіть на них кілька крапель ефірної олії або зволожуючий крем. Не забувайте зволожувати нігті кожен день, особливо восени та взимку. Якщо вам не подобається запах масла або крему або їх відчуття на нігтях, користуйтеся зволожуючим засобом перед сном.

Підтримання форми

Як нігті відростають, підвищується їх чутливість, тому вони легко ламаються і шаруються. Зрештою, вільний край нігтя нічим не підтримується і надає навантаження на решті ніготь. Чим довший ніготь, тим легше їм за щось зачепитися, а це може призвести до пошкодження нігтьової пластини. Тому так важливо раз на тиждень знайти кілька хвилин, щоб надати нігтям овальну або мигдалеподібну форму, — це допоможе запобігти болюче пошкодження нігтів. Ні в якому разі не зрізайте нігті «під корінь», до нігтьового ложа, так як це може викликати хворобливі відчуття або сприяти вростання нігтів. Вільний край нігтя повинен виступати на три-чотири міліметри, не більше. Обрізавши нігті, обов’язково сгладьте гострі краї спеціальної пилкою. Підпилювати нігті слід в одному напрямку, щоб вони не розщеплювалися.

Чистка

Будь-якому п’ятирічній дитині відомо, що під нігтями скупчується бруд і мікроби. Щоб зберегти здоров’я нігтів і всього тіла, регулярно мийте руки з милом і чистіть нігті за допомогою дерев’яної або кістяної лопаточки або спеціальної щіточки.

Захист

Існує кілька різних способів захистити нігті від пошкоджень і зовнішнього впливу. Так, виконуйте роботу по дому з використанням хімікатів у гумових рукавичках. Це також допоможе запобігти сухість нігтів і втрату блиску. Щоб захистити нігті від подряпин або появи ямок, ніколи не використовуйте нігті, щоб щось підчепити або відкрити. Не гризіть нігті і кутикули — це не тільки неестетично, але й попросту шкідливе.